Tuesday, May 30, 2023
Apple Watch Modelleri
More
  AnasayfaÖne ÇıkanlarMucizeler devam ediyor: 99 ve 101. saat

  Mucizeler devam ediyor: 99 ve 101. saat

  “Asrın felaketi” olarak nitelenen depremlerden etkilenen Kahramanmaraş’ta, 99 saat sonra bir kişi, 101 saat sonra ise 2 kişi enkazdan sağ çıkarıldı.

  Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Kahramanmaraş’ta yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları devam etti.

  UMKE, Polis Arama Kurtarma ve Yıldırım Belediyesi ekipleri, çalışmalarını Ali Sezai Efendi Caddesinde yıkılan 3 katlı apartmanın enkazında yoğunlaştırdı.

  Ses gelmesi üzerine enkaza yoğunlaşan ekipler, yıkıntı altında bulunan Suriye uyruklu Fatma Karuş (26) ile iletişim kurdu. Yapılan çalışmanın ardından genç kadın, 14 saatlik çalışma sonucu enkazdan yaralı olarak çıkarıldı.

  Depremden 99 saat sonra enkazdan çıkarılan kadın, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

  100’ÜNCÜ SAATTE ADIYAMAN’DA

  Kahramanmaraş depreminin ardından gerçekleştirilen enkaz çalışmalarının 100. saatinde Adıyaman Barbaros Hayrettin Mahallesi, Karapınar Caddesi, Akgül Apartmanı’ndan Cemile Hasar (36) adlı vatandaş sağ olarak çıkarıldı.

  HATAY VE DİYARBAKIR

  Diyarbakır’da anne Sebahat Varlı ve oğlu Serhat Varlı ise enkazdan 101 saat sonra çıkartıldı. Hatay’da da Hikmethan Yiğitbaş 101 saat sonra enkazdan canlı olarak çıkartılarak umudun sesi oldu.

  İLGİLİ HABERLER

  YORUM BIRAKIN

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  - Reklam -İlk Sayfa Garantili Seo

  En popüler

  Son Yorumlar