Tuesday, May 30, 2023
Apple Watch Modelleri
More
  AnasayfaSağlık ve FitnesBitter Çikolata Zayıflatır Mı, Haftada Kaç Kez Kullanılır?

  Bitter Çikolata Zayıflatır Mı, Haftada Kaç Kez Kullanılır?

  Diyet yaparak fazla kilolarından kurtulmak isteyenleri en çok zorlayan tatlılardan biri de çikolata krizleridir. Aslında son derece sağlıklı ve besleyici bir gıda olmasına rağmen, içine karıştırılanlar yüzünden çikolata, sağlıksız ve kilo aldıran bir ürün haline gelebiliyor. Peki, bitter çikolata zayıflatır mı, haftada kaç kez tüketilmelidir? İşte bitter çikolatanın kilo vermeye etkisi…

  En İyi Zayıflama Yöntemi Nedir En Hızlı Ve Etkili Kilo Verme Yöntemleri

  En İyi Zayıflama Yöntemi Nedir? En Hızlı Ve Etkili Kilo Verme Yöntemleri

  bitter çikolata zayıflatır mı?

  Çikolata da bulunan yağlar da diğer yağlar gibi kalorili olduğundan, tüketiminde aşırıya kaçılırsa kilo aldırabilir. Sağlıklı olan, en az %60-70 kakao içeren çikolataları tüketmektir. Örneğin, %72 kakao içeren bir çikolatanın 100 gramı 24 gram şeker içerir. Amerikan Kalp Derneği’ne göre, kadınlar için şekerden alınan enerjinin günlük maksimum 100 kalori, erkekler içinse 150 kalori olması gerekir.

  Kuruyemiş Zayıflatır Mı İşte Kilo Vermede Etkili Kuruyemişler

  Kuruyemiş Zayıflatır Mı? İşte Kilo Vermede Etkili Kuruyemişler

  Bitter Çikolata Zayıflatır Mı, Haftada Kaç Kez Kullanılır

  BİTTER ÇİKOLATA HAFTADA KAÇ KEZ KULLANILIR?

  Günde 100 gramlık bir bitter çikolata tüketimi, kadınların Günlük Kalori limitinin %100’ünü, erkeklerde ise 2/3’sini karşılar. Vücuda fazla şeker alınması durumunda diş çürükleri, kalp problemleri oluşabilir ve obezite riski artar. Bu nedenle günde 25 gramdan (2,5 kare gibi) fazla çikolata tüketmemek gerekir. 3 günde bir 20 gram kadar bitter çikolata tüketmek ise ideal bir tercih olacaktır.

  Bitter Çikolata Zayıflatır Mı, Haftada Kaç Kez Kullanılır

  BİTTER ÇİKOLATA BESİN DEĞERİ

  Saf kakaodan üretilen, üretim sürecinde içine sağlığa zararlı yağlar, rafine karbonhidratlar, kimyasal katkılar eklenmeyen koyu -siyah- renkli çikolatalar “bitter çikolata” olarak biliniyor. Bunlar sağlıklı ve faydalı atıştırmalıklar. Nedeni şu: Çikolatanın üretildiği temel madde kakao faydalı besinsel unsurlardan son derece zengin bir doğal mucize. İçinde bol miktarda mineral (magnezyum, çinko, demir, manganez, kalsiyum, bakır, kükürt, potasyum) ve vitamin (B1, B2, B3, B5, B8 ve E vitaminleri) var. Ayrıca kakao yağının da zeytinyağı gibi vücuda yararlı bir yağ olan oleik asitten ve bazı faydalı doymuş yağlardan zengin olduğu biliniyor.

  İLGİLİ HABERLER

  YORUM BIRAKIN

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  - Reklam -İlk Sayfa Garantili Seo

  En popüler

  Son Yorumlar